Rýchle prekliky
Adresa

Majcichov 714, 919 22 Majcichov

   

Kontakt

+421 911 477 515

info@kalvinwood.sk

Sleduj nás
  • Facebook Kalvin wood

December 24, 2017

November 3, 2017

Please reload

Nejnovější příspěvky

SHOWROOM alebo VIDIECKY PENZION

August 25, 2017

1/2
Please reload

Nejlepší příspěvky

SMREK vs. BOROVICA

November 3, 2017

 

 

Vedeli ste, že nie každé drevo môžete moriť, farbiť či dokonca opracovať do požadovaného tvaru? Povieme si zopár základných rozdielov medzi smrekom a borovicou, keďže patria medzi najčastejšie využívané dreviny na našom trhu.

 

SMREK

Farba smreku je mliečno biela až hnedastá s jasnými letokruhmi. I keď, je tento druhy dreviny mäkký a ohybný je dostatočné pevné a pružné. Ak si zoberiete kus smrekového dreva a jemne ho opracujete, zistíte, že zostane lesklé bez nutnosti ďalšieho opracovania. Väčšie množstvo živice, obsiahnuté v dreve ho robí pomerne ľahkým. Stolárskym majstrom sa veľmi dobre opracováva, hobľuje a reže. Farbenie, lakovanie, morenie je veľmi jednoduché vďaka svetlému podkladu samotného dreva. Vzhľadom na to, že smrek je našou najrozšírenejšou drevinou ho predurčuje na stolárske práce v pomere kvalita a cena.

 

BOROVICA

Typickým znakom borovicového dreva je jeho odtieň modrej farby. Drevo je taktiež mäkké s vysokým obsahom živice ako smrekové drevo. Keďže, samotné drevo obsahuje množstvo hrčí je ťažko opracovávané. No vďaka svoje tvrdosti je veľmi vhodné na výrobu drevených rámov, dverí a okien.

Farbenie, lakovanie a morenie je oproti smreku zložité. Ako sme spomenuli na začiatku prirodzenom vlastnosťou je modranie dreva a preto sa veľmi ťažko dosiahne požadovaný efekt.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Následujte nás
Please reload

Hledání podle štítků