Rýchle prekliky
Adresa

Majcichov 714, 919 22 Majcichov

   

Kontakt

+421 911 477 515

info@kalvinwood.sk

Sleduj nás
  • Facebook Kalvin wood

December 24, 2017

November 3, 2017

Please reload

Nejnovější příspěvky

SHOWROOM alebo VIDIECKY PENZION

August 25, 2017

1/2
Please reload

Nejlepší příspěvky

DVE ZNAČKY, JEDEN PRÍBEH: KALVÍN PENSION & RESTAURANT A KALVÍN WOOD

Pred šiestimi rokmi začali manželia Červenkovci s rekonštrukciou starého objektu, ktorý im vnukol nápad zostaviť tím remeselníkov so špecializáciou na vintage a provance štýl. Dve značky tak spája jeden krásny príbeh.

 

 

 

 

 

 

 

Ako dlho už funguje Vaša reštaurácia s penziónom Kalvín? Stálo Vás veľa námahy dostať priestory do súčasnej podoby?

Mário:

Penzión a reštaurácia Kalvín sa nachádzajú 20 km od Nitry, v pomerne malej obci Rastislavice. Pôvodný zámer ani tak nebol úspešný podnik, skôr sme chceli mať vlastné útočisko, keďže sme v tejto oblasti mali viacero podnikateľských aktivít. Spolu s našim klientom som sa často prechádzal po chotári Rastislavíc, a tak mi raz navrhol nájsť nejaké miesto, aby bolo kde hlavu skloniť pred nečasom a ostrým slnkom juhozápadného Slovenska. A tak, sme našli storočnú krčmu, v ktorej sa to celé začalo...

 

Janka:

Áno, presne pred šiestimi rokmi sme začali s rekonštrukciou, ktorá trvá dodnes. Nie je to jednoduchý proces. Najprv sme prerobili časť krčmy, neskôr sme pridali reštauráciu s terasou. Charakter prevádzky sa začal pomaličky meniť. Práve vďaka našim rekonštrukciám sa dedinská pôvodná  krčma postupne začala meniť na príjemný podnik. Pred dvomi rokmi sme otvorili penzión vo vrchnej časti budovy, a práve aj tu sa naskytol priestor pre zručnosť našich stolárov z dielne  Kalvín wood.

 

 

Nedávna rekonštrukcia priestorov Kalvín Restaurant & Pension prebehla v pomerne krátkom čase. Prečo ste sa rozhodli meniť dizajn a aký štýl ste zvolili?

 

Janka:

Pôvodná rekonštrukcia reštaurácie bola skôr moderná, naopak penzión sa niesol vo vidieckom štýle. Rozhodli sme sa zjednotiť oba priestory a keďže ja mám rada vintage a provence štýl, súčasná rekonštrukcia sa nesie v tomto duchu. Tento rok sme začali s redizajnom reštauračnej časti a terasy.

Sama som vyberala odtiene farieb dreva, tapety, farby stien, svietidlá, dekorácie, stoly, stoličky  - všetko je presne podľa mojich predstáv, originálne a z dielne našej nábytkárskej spoločnosti Kalvín wood.

 

Mário:

Pravda, štýly sa líšili a bolo pre nás prioritou ich zjednotiť. Provánce  je nám blízke a som rád, že celá naša prevádzka sa bude niesť práve v duchu vidieckeho štýlu s francúzskym nádychom.

 

Nábytkárska výroba Kalvín wood teda začala zariaďovaním Vášho penziónu?  

 

Mário:

Áno aj,  presne, najprv prebehla rekonštrukcia penziónu, ktorá nezačala úplne ideálne. Zvolili sme opačný postup, prerobili sme spodnú časť a následne vrch, no časom sme zistili, že sme mali postupovať opačne. Dlho sme hľadali kvalitných stolárov, ktorí by vyrábali nábytok podľa našich predstáv. Na Slovensku nie je nikto, resp. je veľmi málo remeselníkov, ktorí by spĺňali naše vysoké nároky na detaily. Tento štýl nábytku je najmä o detailoch a my sme trvali na tom, aby aj naši stolári kládli dôraz na tento prvok. A tak, sme s manželkou zostavili nový výrobný tím, ktorého skúsenosti siahajú do roku 1990.

 

 

Janka:

Teraz bude Kalvín Pension&Restaurant výkladnou skriňou našich stolárov, dizajnu a toho čo vieme robiť kvalitne a dobre. V budúcom roku nás čaká ešte exteriér, čo bude tvrdý oriešok, no verím, že aj s týmto sa popasujeme úspešne.

 

 

Aké boli reakcie prvých hostí na nové zariadenie? Stihli ste už zaregistrovať pozitívne odozvy? 

 

Janka:

Až čas ukáže či sme sa nemýlili, ale podľa mňa nie a dôkazom sú aj recenzie našich hosti. Teraz má Kalvín Restaurant&Pension dušu presne takú,  akú sme chceli mať. Presvedčte sa sami a príďte nás pozrieť do novo zariadených priestorov v Rastislaviciach.

 

Mário:

Ako hovoria vonku, je to také nett-milé a má to svoje čaro.  Penzión musí ešte prejsť viacerými zmenami, ako napríklad nová web stránka, rôzne manažérske nastavenia a pod. No zatiaľ máme len pozitívne ohlasy. Za všetko hovoria recenzie, ktoré nájdete na verejne dostupných portáloch. Tak nech sa páči, prosím vstúpte www.kalvinpenzion.sk

S